7 نکته ضروری برای جذاب شدن پست های اینستاگرامی

7 نکته ضروری برای جذاب شدن پست های اینستاگرامی

 نکته ضروری برای جذاب شدن پست های اینستاگرامی

اولین چیزی که در پست های اینستاگرامی مخاطب و بیننده را صدا میزند عکسی است که برای پست انتخاب کرده اید. پس بسیار پر اهمیت است که برای انتخاب عکس دقت و وقت کافی به خرج دهید که جذابیت پست شما به هیچ عنوان کم نشود. رعایت نکات ریز و ظریف تفاوتی بزرگ در جذابیت ایجاد می کند که ۴ مورد آن را اینجا ذکر می کنیم:

  • کیفیت عکس حتما مناسب باشد، تلاش کنید عکس هایی انتخاب کنید که حتی در ال سی دی های بزرگتر مانند تبلت هم با کیفیت دیده شوند.
  • سعی کنید حتما مختصری از مطلب را در عکس تایپ کنید. اگر متن شما همراه شود با عکسی جذاب و متنی که روی عکس است سوال ایجاد کند متن پست شما هم خوانده خواهد شد.
  • سعی کنید بیشتر چیزی که میخواهید به بیننده ارائه دهید را در عکس ارائه دهید، متن پست هایتان را کم کنید و از کمترین کلمات ممکن استفاده کنید زیرا کاربران بین آن همه پستی که روزانه میبینند حوصله ندارند متن های طولانی را بخوانند.
  • تلاش کنید سیر گذاشتن عکس هایتان با هم هماهنگ باشد، به این معنی که وقتی یک تازه وارد وارد صفحه شما می شود و تمام عکس های شما را یکجا می بیند حس نکند که فرمت کلی عکس ها نا هماهنگ است. یک یا دو فرمت ساده برای پست هایتان درست کنید و همیشه از همان ها استفاده کنید که تا کاربر عکس را ببیند متوجه شود که این پست مربوط به شما است. در حقیقت باید پست های شما امضای خاص شما را داشته باشد.
  • در میان عکسهایی که به طور روزانه یا هفتگی میگذارید حتما بعضی از پست ها را به گذاشتن عکس های شوک آور اختصاص دهید، این عکسها شدیدا برای مخاطبان جذاب هستند.
  • حتما از فونت های یکسان در تمام پست هایی که میگذارید استفاده کنید، علاوه بر فونت یکسان حتما سایز فونت نوشته ی عکس ها را یکسان کنید. تلاش کنید از فونت های فانتزی یا عجیب و غریب استفاده نکنید و از فونت های رایجی استفاده کنید که مخاطبان عادت دارند آنها را ببینند.
  • سعی کنید در تمام عکسها نقاط اشتراک وجود داشته باشد یعنی مثلا فونت ها یکسان باشد، قالب عکسها یکسان باشد، کادر عکسها یکسان باشد. و بطور کلی در همه عکسها امضای اختصاصی شما وجود داشته باشد.