5 نکته طلایی برای نوشتن بایو

5 نکته طلایی برای نوشتن بایو

جذب فالوور اینستاگرام از طریق بایو

 

مخاطبان در اینستاگران از جاهای مختلفی ممکن است از پیج شما سر در بیاورند، از اکسپلور، لایک ها و کامنت های دوستانشان، از طریق تبلیغی که در پیج های دیگر داده اید، از طریق دایرکت هایی که دوستانشان فرستاده اند و یا دوستانشان که آنها را در پست های شما منشن کرده اند.

از هر جای مختلفی که به پیج شما آمده باشند، همه یک چیز ثابت میبینند؛ صفحه پروفایل شما. حال به این مسئله فکر کنید، وقتی که به پیج شما می آیند اولین چیزی که جلب توجه میکند کدام قسمت پیج شما است؟

ما به شما میگوییم که کدام قسمت بیشترین جلب توجه را میکند، نوشته ای که در قسمت بایو وجود دارد اولین جایی است که مخاطب های شما به طور جدی نگاه می کنند و مطالعه می کنند. پس همینجا مشخص است که باید متنی که در قسمت بایو نوشته اید جذاب و دلنشین باشد. توجه داشته باشید که در بایو فقط ۱۵۰ کارکتر میتوانید بنویسید.

۵ نکته طلایی برای نوشتن بایو:

۱-  باید حتما به طور دقیق بگویید که در صورتی که مخاطب شما را فالو کند چه خدمتی را به او عرضه میکنید. به عبارت دیگر توضیح دهید که فالو کردن شما چه مزیتی دارد.

۲-  از لغات «ترین» دار استفاده نکنید، لغاتی مانند برترین و اولین و بزرگترین و… . این لغات در تبلیغات لغات سوخته ای هستند که باعث عدم اعتماد مخاطبان میشود.

۳-  لزومی ندارد که نوشته بایو شما ثابت باشد، میتوانید آن را در بازه های زمانی مختلف عوض کنید. همیشه سعی کنید با توجه به شرایط فصلی، پیشنهادی، سیاسی و… بهترین نوشته را در قسمت بایو بگذارید.

۴-  با توجه به اینکه لینک قابل کلیک اینستاگرام دقیقا زیر قسمت بایو است میتوانید خط آخر بایو را به دعوت از مخاطبان اختصاص دهید تا از سایت یا تلگرام شما هم بازدید کنند. در این خط آخر هم به عنوان مثال اگر میخواهید تلگرام خود را معرفی کنید باید حتما بگویید که عضو شدن در کانال تلگرام چه مزیتی برای آنها دارد.

۵-  ذکر تخصص خاصی که دارید، توجه داشته باشد تخصص خود را به نحوی بنویسید که مخاطبان شما متوجه شوند که داشتن این تخصص مزیت است. مطمئنا اگر مخاطبان حس کنند که پیج شما چیزی به آنها اضافه نمیکند شما را دنبال نمیکنند.

 

در بازاریابی گفته میشود اولین اثر، ماندگار ترین اثر است، بایو پیج شما هم همین شرایط را دارد. تلاش خود را به کار ببندید که بهترین اثر اولیه ممکن را بگذارید.